Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. 

Grenell e ka shpërndarë postimin e ambasadorit Philip Kosnett në rrjetin social TWitter ku Kosnett tha se ishte i kënaqur që po mbahet kjo seancë. 

“Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, shkruan Kosnett.

‘’Siç i kam thënë Kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka thënë Kosnett.

Ndryshe, shtetet e BE’së përmes ambasadave të tyre kanë kërkuar që të mos votohet mocini i mosbesimit derisa të përfundoj situata me pandeminë.

Related posts

Krasniqi: Kjo ka qenë Qeveria me e paaftë e Kosovës

admin

Letra e Hashim Thaçit drejtuar Albin Kurtit (Dokument)

admin

Ndërron jetë kritiku Maks Velo

admin

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

admin

Covid-19, Thaçi falënderon Erdoganin

admin

Një person hidhet nga ndërtesa e konvikteve në Prishtinë

admin