BE 50 mln € për Shqipërinë kundër CoVid-19, reagon Rama: Zoti i shqiptarëve është i Madh

Bashkimi Europian i ka akorduar Shqipërisë 50 milionë euro si një ndihmë për të luftuar Koronavirusin.

Në lidhje me këtë lajm të konfirmuar nga ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama i cili shkruan se Zoti i shqiptarëve është i madh.

Kryeministri Rama në Facebook:

🟢 BASHKIMI EUROPIAN I AKORDON SHQIPËRISË 50 MILIONË EURO PËR LUFTËN KUNDËR COVID-19🇪🇺❤🇦🇱

Zoti i shqiptarëve është i Madh🙏

Top Channel

Related posts

Serbia nis 4.000 tonë miell drejt Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

admin

A do shkarkohet Kurti ne ditelindjen e tij?

admin

Më në fund një lajm i mirë!/ Kompania CureVac: Vaksina del në vjeshtë!

admin

Kurti: Zgjedhjet të mbahen pasi të mbarojë pandemia

admin

Prishtina zyrtarisht në karantinë, asnjë i gjallë në rrugë

admin

Vazhdon kriza politike, pavarësisht që javët në vijim janë më kritike për luftimin e coronavirusit

admin