Barcelona me rregullat e FIFA-s, niset pas Neymarit

Barcelona ka vendosur të aktivizojë një nen tw rregullave tw FIFA-s për transferimin e yllit brazilian Nejmar nga Paris Sen Zhermeni. Skuadra katalonase wshtw gati tw bwj kwtw lwvizje gjatw verws dhe ka angazhuar avokatin belg Vouter Lambreh. Sipas “ESPN”, detyra e tij do të jetë të shfrytëzojë një boshllëk transferimi që u bë i njohur si Rregulli i Vebster pas transferimit jashtëzakonisht të diskutueshëm të Endi Vebsterit nga Harts te Vigani në vitin 2006. Atw kohw Harts kwrkoi 5 mln euro për Vebster, i cili kishte mbetur pa skuadër pas një mosmarrëveshje me pronarin e diskutueshëm të klubit Viktor Romanov. Vebster bëri thirrje në nenin 17 të FIFA-s për të detyruar një transferim në Angli, sepse ai kishte shërbyer më shumë se tre vjet të kontratës së tij.me recetwn e njwjtw, tani Barcelona do tw mundohet qw tw angazhojw Nejmarin, ndwrsa dwmshpwrblimi tw pwrcaktohet nga FIFA.

Related posts

Mediat, Handanoviç nuk largohet nga Interi

admin

Suarez paralajmëron rikthimin: Kur Barcelona të kthehet në veprim, unë do të jem gati të luaj

admin

Kritikohet Ronaldo, vazhdon luksin derisa bota lufton me koronavirusin

admin

Tovërlani: Mos vazhdimi i kampionatit do t’i shkatërroj futbollistët

admin

Stahovski: Më ofruan 100 mijë dollarë për humbje në Melburn

admin

Edhe futbollisti shqiptarë i Çellsit në karantinë

admin