Arritën pasaportat e Maqedonisë

Ministri për Punë të Brendshme, Naqe Çulev tha se tashmë kanë ardhur pasaportat e Maqedonsië tashmë kanë arritur,

“Pasaportat e reja arritën. Tani në këtë gjendje kuptohet se nuk ka interes të madh, për shkak se edhe kufijtë janë të mbyllura. Megjithatë, ka disa qytetarë të cilët edhe tani aplikojnë”, tha ministri Çulev, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Para një jave, erdhën 5000 mijë pasaportat e reja, që i përpunoi firma gjermane ‘Varidos’.

Ndryshe në Maqedoni kishte mungesë të pasaportave dhe 27 mijë qytetarët tashmë kanë aplikuar për pasaportë.

Maqedonia gjithashtu ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve për shkak të coronavirusit, ndërsa të gjithë ata që lëshojnë Maqedoninë duhet të nënshkruajnë letër se nuk do të vinë në tre muajt e ardhshëm./Telegrafi/

Related posts

Shumica e qytetarëve mirëpresin vendimin e Komisionit, ora policore mankth për ta

admin

Spasovski: Piku do të jetë në 2-3 javët e ardhshme, presim 2000-2500 të prekur

admin

Perse nuk po reagon ASH per vendimin e Teuta Arifit !

admin

Debat i ashpër në Shtabin e Krizës, përplasje për orën policore

admin

Mosrespektimi i orës policore, arrestohen 92 persona

admin

Covid-19, statistikat ditore do të përfshijnë rastet e shënuara deri në orën 15:00

admin