AGIM VELIU: VJOSA OSMANI NUK KA VEND NË LDK

Ish-ministri i MPB-së, Agim Veliu ka thënë se Vjosa Osmani dhe deputetët e tjerë që dolën kundër votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti nuk kanë vend në LDK.

Sipas Veliu deputetët që votojnë kundër do të duhet ta shqyrtojnë qëndrimin e tyre, sepse nuk qëndrohet në një subjekt poltikt kur bie ndesh me të.

“Nëse Vjosa Osmani përditë bën thirrje kundër vendimeve të LDK-së dhe punon me të tjerët kundër neve, nuk e ka asnjë kuptim që ajo të qëndrojë në LDK”, ka thënë Veliu

Nuk do te duhet asnjë prej deputet të vetoj jashta qendrimeve të partisë, tashmë ldk është  ënjohur dhe ka qendrime , është mirë që ata deputët që votojnë kunder do të duhet ta shqyrtojnë qendrimin e tyre, sepse nuk qendrohet në një subjet poltikt kur bie ndesh em të, ldk po e sheh kush janë ata dhe qfarë janë qëndrimet e tyre”, ka thënë Veliu në T7

Related posts

Hajnat i vjedhin veturen zv.ministres se Kosoves

admin

Edhe 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 106 numri i përgjithshëm

admin

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm prej 6.0 shkallësh

admin

Një person hidhet nga ndërtesa e konvikteve në Prishtinë

admin

Haradinaj: Kosova sot pësoi nga pandemia, por edhe nga keqmenaxhimi

admin

Kusari-Lila: Ndodhi maskarada politike në mes të luftës me pandeminë

admin