Ademi: Qeveria ka vendosur për mësim në distancë, nga nesër platforma online

Ministri i Arsimit, Arbër Ademi në konferencën e fundit nga Qeveria, ka njoftuar se në mbledhjen e fundit të Qeverisë është sjellur dekret me forcën e ligjit për mësim nga distanca.

Ademi deklaroi se mësimin nga distanca sipas Qeverisë duhet të zbatojnë, shkollat fillore, shkollat e mesme dhe universitetet.

Ademi gjithashtu tha se nga dita e nesërme do të jetë gati platfoma online në të cilën nxënësit dhe studentët do të mund të dëgjojnë mësimin. Ministri tha se në platformën nacionale mësimet do të jenë në video-pamje.

Ministri Ademi ka deklaruar se ligjerata për një lëndë do të zgjasë 15 minuta. Ai ka deklaruar se platforma mund të gjindet në vegzën në vazhdim

Related posts

Restorantet dhe ministritë, pa marrëveshje për masat

admin

Negativ është rezultati për koronavirus i foshnjës, nëna e të cilës ishte pozitive

admin

MPB-ja në seancë qeveritare do të propozojë masa parandaluese për shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve

admin

Humb jetën një person ne fshatin Xhepçisht të Tetovës(FOTO)

admin

13 pacientët në gjendje stabile, po testohen shtatë raste të reja me koronavirus, dy gra shtatzënë

admin

Dhjetë banorë të Strumicës janë dënuar me nga 3 mijë euro, nuk respektuan masat e Qeverisë

admin