A do shkarkohet Kurti ne ditelindjen e tij?

Sot kryeministri i Kosoves ka ditelindjen e tij te 45, por sot edhe pritet te vendoset fati i tij nga kuvendi i Kosoves kryesia e te cilit duhet te mare vendim se a do te zhvilloj seancen per mosbesimin e qeveris KURTI apo jo edhe pse nje gje e tille eshte e rregulluar me kushtet dhe nuk mund te ndodhe ndryshe.

Alb-portali i uron ditelindjen kryeministrit te Kosoves i cili pritet te jete edhe kryeministri me jetshkurt i saj.

Related posts

Oda Amerikane: Furnizimi me mallra strategjike në Kosovë po vazhdon normalisht

admin

Deklarata e plotë e Presidentit kundër vendimit të Albin Kurtit

admin

Shqipëri, katër raste të reja me Covid-19

admin

Vjen njoftimi nga Ambasada kroate: Vetëm kosovarët që kanë raste urgjente mund të kthehen në vendlindje

admin

Mihrije Braha humb ‘kontrollin’, shanë më nënë politikanët

admin

Veseli: Të gjithë e dinë se nuk mund të mbahen zgjedhjet në kohë pandemie, PDK do të jetë opozitë

admin