Ylli i Liverpoolit reagon pas tërmetit në Zagreb (FOTO)

Mëngjesin e së dielës kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin e goditi një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3, shkruan Gazeta inFokus.

Përveç dëmeve materiale dhe disa të lënduarve, për fat të mirë nuk pati viktima.

E pas këtij tërmeti, ka reaguar edhe futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri.

Sulmuesi nga Zhegra e Gjilanit, ka postuar një fotografi pas tërmetit në Zagreb, duke i vënë mbishkrimin “Pray for Zagreb”, që në gjuhen shqipe do të thotë “Lutuni për Zagrebin”./Gazeta inFokus/

Related posts

Dortmundi rikthehet në stërvitjet për sezonin e ri

admin

Anulohet edhe Kupa e Kampionëve në futboll

admin

Bundesliga ka gati planin për të startuar: 239 persona në stadium, ku përfshihen të gjithë nga lojtarët tek stafet teknike dhe gazetarët

admin

Transferimi i parë zyrtar, pas pandemisë “Covid 19”

admin

Fabio Paratici e bën prioritet transferimin e Gabriel Jesusit

admin

PSZH, Reali dhe Interi , vihen pas francezit Pogba

admin