Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri.  Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në terapi intensive.

61-vjeçari nga Tirana është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë. Mësohet se 61-vjeçari kishte sëmundje tjera bashkëshoqëruese.

Related posts

Dialogu Kosovë-Serbi, ndër sfidat e para të qeverisë Hoti

admin

Klinika Infektive| Shtatë të infektuar me koronavirus në gjendje më të rëndë

admin

Kosovë, Ferizaj futet në karantinë

admin

Kurti: Sfida jonë mbetët çlirimi i Kosovës nga korrupsioni e kapësit e shtetit

admin

Deklaroi se koronavirusi s’është i vërtet dhe Ramën e quajti fashist, nisin hetimet për Olsi Jazexhiun

admin

Kosovë, fillon lehtësimi i masave të izolimit por jo heqja e tyre

admin