Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri.  Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në terapi intensive.

61-vjeçari nga Tirana është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë. Mësohet se 61-vjeçari kishte sëmundje tjera bashkëshoqëruese.

Related posts

Kosovë, riatdhesohen 300 persona nga Turqia

admin

Në Mal të Zi gjithsej 84 persona të infektuar me Kovid-19

admin

Kurti: Do t’i drejtohem Kushtetueses për çështjen e mandatarit

admin

Robert Berishës ia konfiskojnë sintin në konvikt

admin

LABI I SHPËRNDAN 300 PAKO USHQIMORE PËR NEVOJTARËT NË KËTË KOMUNË

admin

Për tre muaj u braktisen 8 fëmijë në Kosovë

admin