Ushtria sot merr në administrim objektet me interes shtetëror

Sot në orën 15:00 si pasojë e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19, Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të merr në administrim objektet me interes shtetëror, respektivisht ushtria do të kontrollojë pikat kufitare, do ta sigurojë Qeverinë, Kuvendin dhe burgjet.Ushtria gjithashtu do të asistojë policinë e shtetit në monitorimin e orës policore./Alsat

Related posts

Dega e BDI – Gostivar i reagon Taravarit për dështimet

admin

Shënohet viktima e katërt nga virusi Korona

admin

Dy viktima nga dhuna në familje gjatë pandemisë, rastet nuk raportohen

admin

Komunikacioni zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

admin

Theret për vdekje një person në fshatin Likovë të Kumanovës

admin

Koronavirusi, 53 të infektuar dhe asnjë i vdekur

admin