Ushtria punon për qasje shtesë në Klinikën Infektive

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska përmes një video ka njoftuar se Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut me mjetet e inxhinierisë po pastron terrenin në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup me qëllim që të sigurohet qasje shtesë për qytetarët.

“Armata me makineri inxhinierie po pastron terrenin rreth Klinikës Infektive dhe siguron qasje shtesë deri tek Klinika”, ka shkruar Shekerinska.

Ditë më parë, Qyteti i Shkupit kishte rrënuar objektet e konvikteve në afërsi të Klinikë, i njohur si kompleksi “Medicinarët”./Alsat

https://www.facebook.com/sekerinska/videos/559825041299820/

Related posts

Tetovë, numri i të infektuarve mbërrin në 17

admin

Modelit të qeverisë teknike i vjen fundi, Zaev-Mickoski: Qeveria e Përzhinës nuk na duhet më

admin

Koronavirusi, mbi 1 700 raste aktive në Shkup

admin

Filipçe: 11 mjekë të spitalit të Kumanovës të infektuar

admin

Bujar Osmani i kundërpërgjigjet Zoran Zaevit për Kryeministrin shqiptar

admin

BE-ja pritet të vendos hapjen e negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë

admin