TETOVARËT DHE GOSTIVARASIT NUK I BINDEN ORËS POLICORE

Disa persona janë arrestuar, ndërsa mbi 70 janë paralajmëruar për mospasje të lejes adekuate gjatë kohës së orës policore. Kundër pesë personave në Tetovë dhe dy nga Gostivari do të ngritet kallëzim penal jo vetëm pse nuk kanë vepruar ashtu siç u është urdhëruar nga policia por edhe në mënyrë agresive janë sjellur kundër tyre. Në Kumanovë tek tre qytetarë të cilët janë gjetur rrugëve është gjetur edhe armë.

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se do të kërkojë ashpërsim të masave për parandalimin e virusit korona. Ai tha se në natën e parë me orë policore në mënyrë të përgjithshme janë respektuar masat për lëvizje të kufizuar të qytetarëve. /Klan Macedonia/

Related posts

MPB-Prokuroria: Zgjedhjet kaluan në atmosferë të qetë, korrekte dhe demokratike

admin

Çulev-Siarto: Mbështetja nga Hungaria është konfirmim i marrëdhënieve të mira mes dy vendeve

admin

Teuta Arifi vendos tu kthehet thenjeve profetike

admin

Sela porosit kreun e BFI-së: Qëndro larg politikës

admin

Ministria e Mjedisit: Po monitorojmë në vazhdimësi ndotjen e ajrit

admin

Ahmeti tregon se çfarë po ndodh brenda BDI-së

admin