Shtyhen datat e finales në Champions dhe Ligës Evropa

UEFA, pas vendimit për shtyrjen e Euro 2020, ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm. Finalja e Ligës së Kampionëve, ajo e Ligës së Evropës dhe finalja e Ligës së Kampionëve për femra janë shtyrë. Fillimisht, finalet ishin shtyrë për muajin qershor (normalisht luhen në maj), por duket se kjo kohë nuk do të jetë e mjaftueshme.

“Si pasojë e krizës së koronavirusit, UEFA ka shtyrë edhe formalisht finalet e Ligës së Kampionëve, Ligës së Evropës dhe Ligës së Kampionëve (vashat). Nuk ka vendim për datën e ardhshme” thuhet në njoftimin e UEFA.

Tashmë duhet të priten për publikimin e datave të reja nga UEFA, rreth finaleve për garat më prestigjioze në futbollin evropian me skuadra.

Related posts

Visar Musliu me porosi: Rri në shtëpi, shëndeti është përgjegjësi e përbashkët

admin

UEFA nesër mbledhje për të vendosur çfarë do të ndodhë me futbollin

admin

Arsenali ul pagat për një vit, tre futbollist janë kundër

admin

“Kapiteni” Lorik Cana ka një apel për shqiptarët

admin

La Liga nis në javën e dytë të muajit maj

admin

Tajson refuzon sfidën me Silvën dhe 18 mln dollarë!

admin