Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Shqipëri

Koronavirusi ka marrë jetën e 4-t në vend, mëngjesin e sotëm.

Njoftimin e ka dhënë Ministria e Shëndetësisë e cila ka njoftuar se, një 43 vjeçar nga Kavaja, nuk ka mundur dot të fitojë luftën ndaj Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjendja e 43 vjeçarit është rënduar mbrëmjen e djeshme, ku viktima është vendosur në frymëmarrje të drejtuar.

Ministria e shëndetësisë njofton se 43 vjeçari përpos obezitetit, nuk kishte probleme të tjera shëndetësore.

Related posts

Shërohet nga COVID-19 çifti i të moshuarve nga Korça, 79 dhe 78 vjeç

admin

Rama: Ekonomia bie dhe ngrihet, por të vdekurit nuk ringjallen

admin

Aktorja e njohur nga Kosova, publikon imazhe nga karantina (FOTO)

admin

Greqia rihap dyert për turistët më 1 qershor

admin

S’ka turizëm deri në qershor/ Anulohet gjithçka në Korçë dhe Pogradec, të rinjtë apel në rrjetet sociale

admin

BE reagon pas rrëzimit të Kurtit: Kosova në gjendje të vështirë politike

admin