Shënohet viktima e dytë nga koronavirusi në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se një pacient me koronavirus  ka ndërruar jetë në Klinikën për sëmundje infektive dhe sëmundje febrile në Shkup.  Bëhet fjalë për një burrë të moshës 63-vjeçar nga Dibra .

Siç informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, pacienti ishte shtruar për kurim në Klinikën e Sëmundjeve Infektive më 17 mars, pa temperaturë të lartë trupore.

“Gjatë natës gjendja e tij u përkeqësua në mënyrë të papritur, ai menjëherë u intubua, u vendos në një aparat të frymëmarrjes, por brenda disa orësh gjendja e tij u përkeqësua më tej dhe pacienti vdiq. Pacienti nuk kishte histori të njohur të komorbiditetit”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme në Maqedoninë e Veriut u shënua viktima e parë nga virusi korona, një grua e moshës 57-vjeçare nga Kumanova.

Related posts

Spasovski, Osmani, Filipçe dhe Ademi në izolim shtëpiak

admin

Ora policore gjatë kësaj fundjave prej orës 19 deri në orën 5

admin

BE u kërkon vendeve që të zhbllokojnë kufijtë, në mënyrë që të kalojë transporti i mallrave për 15 minuta

admin

Taravari: Qëndroni në shtëpi, 2 javët e ardhshme janë kyçe

admin

Covid-19, Prokuroria do të hetojë vdekjen e 66-vjeçares nga Struga

admin

Përgjegjësi penale-juridike për mosrespektim të orës policore

admin