OLLURI: QEVERIA KURTI PO I FAVORIZON DOSTAT E HAKI ABAZIT

Drejtori i Gazetës Insajderi, Parim Olluri ka kërkuar përgjigje nga kryeministri Albin Kurti për favorizimin e një portali të afërt me zëvendësin e tij, Haki Abazin, në xhirimin e platformës E-mësimi – ligjërimin online për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme.

Kallxo.com, portali i afërt me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Haki Abazi, është angazhuar nga Qeveria e Kosovës për incizimin e ligjëratave online për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Kosovës. Kjo u dëshmua të hënën, kur filloi të implementohet ky proces.

Drejtori i Insajderit, Parim Olluri, ka hedhur hije dyshimi mbi angazhimin e portalit Kallxo.com nga Ministria e Arsimit për implementimin e E-mësimit.

Përmes një shkrimi në Facebook, Olluri ka deklaruar se kryeministri Kurti “duhet t’i japë përgjigje opinionit” lidhur me këtë zhvillim të pahijshëm.

“Ministria e Arsimit e paska angazhuar per te xhiruar procesin e E-mesimit portalin e afërt me Haki Abazin”, ka thënë Olluri. “Haki Abazi, Hykmete Bajrami e Albin Kurti duhet t’i japin një përgjigje opinionit lidhur me këtë zhvillim te pahijshëm. A e kane këta njerëz interes primar mësimin e nxënësve apo favorizmin e dostave të Haki Abazit, në kohë pandemie”.

Olluri ka nënvizuar se në rrethana normale, secili medium privat do të duhej të paguante për shfrytëzimin e hapësirave reklamuese në televizionin publik. Ka thënë se reklamimi i “portalit në kohë pandemie, është i pamoralshëm”.

Related posts

‘Duhet të durojmë edhe gjashtë muaj’, çfarë po paralajmëron ministri italian i Shëndetësisë

admin

Shpresë nga Spitali Infektiv, pacienti i shëruar nga CoVid-19 niset drejtë shtëpisë

admin

Thaçi: Nuk di nëse Kurti ishte i ftuar nga Shtëpia e Bardhë, por refuzimi i ftesës do të ishte gabim historik

admin

Babai i Mozzik pëson sulm në zemër, ja çfarë shkruan ai

admin

Krasniqi: Kjo ka qenë Qeveria me e paaftë e Kosovës

admin

SHËROHEN DY PACIENTË ME COVID-19 NGA VUSHTRRIA, 4 TË TJERË NË GJENDJE TË RËNDË

admin