MUSTAFA: MOCIONI DO TË VAZHDOJË NË KUVEND

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, tha se për mocioni tha se do të vazhdoj në Kuvendin e Kosovës.

“Mocioni do të vazhdojë në Kuvendin e Kosovës ky është vendim i kryesisë së LDK-së”.

Dita e mërkurë është afati i fundit kur do të duhej të vihej në votim para deputetëve mocioni i iniciuar nga LDK-ja javën e kaluar.

Por, paraprakisht, Kuvendi do t’i drejtohet me një shkresë Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për të kërkuar rekomandim nëse ekzistojnë kushtet për mbajtjen e seancës.

Sipas pikës 3 të nenit 100 të Kushtetutës, mocioni i mosbesimit vihet në rend dite në Kuvend, jo më vonë se pesë ditë, e as më herët se dy ditë nga data e parashtrimit të tij.

Related posts

Kurti telefonon Lajçakun, i kërkon ta bindë Serbinë që ta braktis idenë e shkëmbimit të territoreve

admin

13 vjet nga vizita e presidentit Bush në Shqipëri

admin

`NIS SHTETRRETHIMI` USHTRIA MERR NËN KONTROLL TIRANËN DHE AUTOSTRADËN

admin

Sot në ora 3:00 nis shtetrrethimi në Shqipëri

admin

Osmani për vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Parandaloi një dëm të pariparueshëm

admin

Thaçi përkujton eksodin: Kriminelët serbë janë të lirë e drejtësia ndërkombëtare po heshtë

admin