MPJ: Qytetarët që do të kthehen me avion do të paguajnë vetë biletat e aeroplanit

Qytetarët që kthehen në vend me fluturime çarter, do ta kenë për obligim që të paguajnë për fluturimin e tyre, thonë nga Ministria e Jashtme.

“Duke pasur parasysh presionin ndaj buxhetit të shkaktuar nga kriza e coronavirusit, qeveria ka vendosur që qytetarët që kthehen në vend me fluturime çarter të organizuara nga shteti, do të jenë të detyruar të paguajnë biletat e tyre ajrore”, thuhet në deklaratën e MPJ-së. Për momentin është duke u shqyrtuar mundësia e kryerjes së pagesës në këste./Telegrafi/

Related posts

Tetovë, 16 të infektuar me virusin Korona

admin

Spasovski: Të punësuarve në MPB do t’iu paguhet paga bonus e mbetur për vitin 2017 dhe 2018

admin

Osmani: Duhet të jemi të përgatitur, po hyjmë në një proces të vështirë të negociatave

admin

Spitali mobil do të jetë gati javën e ardhshme

admin

Osmani: Anulimi zgjedhjeve është qëndrim i BDI-së dhe konstatim i përbashkët në takimin e liderëve

admin

Komunikacioni në mbarë vendin po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të thata

admin