Meda izolohet në Gjermani, ky është mesazhi i tij për kosovarët

Meda kërkon që kosovarët të izolohen në shtëpitë e tyre.

Këngëtari i njohur, Mehedin Përgjegjaj -Meda i cili është mjaft i pëlqyer nga publiku, sot në një lidhje të drejtpërdrejt në RTV21 ka treguar si po e kalon kohën në këtë periudhë ku e gjithë bota po përballet me kornavirusin e ri, Covid-19.

Këngëtari 40 vjeçar i cili po jeton në Gjermani, tregoi se po kalon momente të bukura me familjen e tij duke thënë se po mundohen që të gjejnë ndonjë lojë në mënyrë që të kalohet koha, pasi siç tha ai nuk është mësuar të qëndrojë në shtëpi, shkruan rtv21. Në fund Meda dha një mesazh për të gjithë duke kërkuar që të qëndrojnë në shtëpi deri sa të kalojë kjo pandemi.

Related posts

Kosovë, shkon në 35 numri i të prekurve me koronavirus

admin

Ndërpritet qarkullimi i linjës hekurudhore, Prishtinë-Shkup dhe anasjelltas

admin

Haradinaj: Kosova sot pësoi nga pandemia, por edhe nga keqmenaxhimi

admin

Veseli në iftar me prindërit: Nga konaku i babës, uroj këdo që punon mbarë

admin

LDK-ja siguron 40 nënshkrime për mocion, po e pret Kurtin edhe pak

admin

Mali i Zi arreston një person për publikim të identitetit të pacientëve me COVID-19

admin