Lojtari që u shërua nga coronavirusi, Lee Duffy: Mos e merrni të lehtë, nuk mund të merrja frymë dhe nuk e dija çfarë po ndodhte

Futbollisti irlandez, Lee Duffy, i ka kaluar tetë ditë në spital duke iu nënshtruar edhe oksigjenoterapisë pas infeksionit me coronavirus.

Ish-futbollisti i klubeve nga premierliga irlandeze, Warrenpoint dhe Newry City, i ka këshilluar të gjithë që ta marrin shumë seriozisht këtë sëmundje.

“Siç e dinë ose nuk e dinë disa prej jush, kam dalë pozitiv në COVID-19 para dy javësh. Fatmirësisht, e tejkalova dhe kam nisur të ndihem më mirë tash”.

“Nuk arrija të merrja frymë, kisha frikë se nuk e dija se çfarë mund të ndodhë. Mos e merrni të lehtë, është shumë serioze”, ka thënë Duffy.

Ndryshe, të gjitha ndeshjet e ligave irlandeze janë pezulluar deri më 4 prill, ndërkohë që edhe futbollistë të tjerë kanë rezultuar pozitiv në coronavirus. /Telegrafi/

Lee Duffy@LeeDuffy7

As some of you may or may not know, I tested positive for Covid-19 two weeks ago. I spent 8 days in hospital hooked up to oxygen as I could no longer breathe on my own, scared not knowing what was going to happen. Luckily I got through it and I’m starting to feel a lot better now23.8K9:27 PM – Mar 21, 2020Twitter Ads info and privacy

Related posts

Lufthansa nga qershori do të rinis fluturimet në 130 destinacione

admin

Poloni, zgjedhjet presidenciale të mundshme më 28 qershor

admin

Ndërron jetë legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona

admin

Biden kritikon Trump për menaxhimin e koronavirusit: Ka mbaruar koha e justifikimeve

admin

Princesha e Austrisë ndërron jetë në moshën 31 vjeçare

admin

Dita e gënjeshtrave anulohet, deri në 5 vite burg nëse shpikni rreth Covid-19

admin