Lajm i Fundit: Kurti dhe Merkel bisedojnë online

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të ketë sot një bisedë me kryeministrin Albin Kurti në formën online.

Kështu ka bërë të ditur shqiptari që është pjesë e CDU, Besnik Kelmendi.

Përveç masave për të frenuar virusin e koronës, përqendrimi do të jetë në marrëdhëniet bilaterale, çështjet ekonomike, rajonale dhe të politikës së jashtme, si dhe çështjet e politikës evropiane.

Kelmendi mendon se ata do të flasin edhe për mocionin e LDK-së.

Postimi i plotë i Besnik Kelmendit:

Kancelarja Angela Merkel do të ketë sot një video-konferencë me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti. Përveç masave për të frenuar virusin e koronës, përqendrimi do të jetë në marrëdhëniet bilaterale, çështjet ekonomike, rajonale dhe të politikës së jashtme, si dhe çështjet e politikës evropiane.

Personalisht:
Mendoje se do te bisedohet edhe per aktualitetin politike ne Kosove, sic ishte rasti i mocionit nga ana e LDK, per shkak te ministrit te brendshem.

Related posts

Shkencëtarja shqiptare në SHBA, letër të hapur për popullin shqiptar

admin

Pëson ndryshime instagrami i princit William dhe Kate pasi Harry & Meghan lanë mbretërinë

admin

Myslimanët në Gjermani gradualisht do të kthehen në xhami, komfor rregullave shëndetësore

admin

Fauci: Rihapja e ekonomisë do të bëhet me faza

admin

Shërohen 1 mjek dhe 2 infermiere të prekur nga COVID-19 në Shqipëri

admin

Borrell: Mbi 550 mijë evropianë janë riatdhesuar pas bllokimit nga Covid-19

admin