Kosovë, shkon në 35 numri i të prekurve me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar të hënën se janë konfirmuar edhe dy raste tjera të prekura me koronavirusin e ri.

“Dy prej rasteve pozitive janë raste kontakti njëri me vendbanim nga fshati Petrovë komuna e Shtimes, e gjinisë mashkull me moshë 44 vjeç dhe tjetra me vendbanim në Prishtinë nga komuna e Prishtinës e gjinisë femër e moshës 39 vjeç”, është thënë në njoftim.

Numri i përgjithshëm i të prekurve shkon në 35 në rang vendi.

Related posts

Vazhdojnë përplasjet politike në Kosovë, Thaçi: Të mos ushtrohet presion ndaj Gjykatës Kushtetuese

admin

Rama ‘sherr’ me komentuesit: Të ishte Enver Hoxha, të kishin mbyllur në banjo ty!

admin

Kosovë, 18 të shëruar dhe 11 raste të reja me koronavirus

admin

Nora Istrefi edhe kuzhiniere e shkëlqyer, përgatitë tavë me speca të mbushur

admin

Vazhdon rënia e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, sot janë regjistruar vetëm 17

admin

UNMIK-u ua rikujton Thaçit e Kurtit që ende ka autoritet në Kosovë

admin