Kancelarja Angela Merkel rezulton negative nga coronavirusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka rezultuar negative nga coronavirusi, tha një zëdhënës i qeverisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i saj i personelit Helge Braun tha se Merkel kishte kontakte të shkurtra me mjekun që rezultoi pozitiv me virusin Covdid-19.

Raportohet se Merkel të premten pasdite ishte vaksinuar paraprakisht kundër pneumokokut, një bakterie që shkakton pneumoni, dhe të dielën u vendos në karantinë.

Raportohet se Merkel, do të testohet në mënyre të vazhdueshme gjatë ditëve të ardhshme./Telegrafi/

Related posts

71 vjet nga themelimi i Këshillit të Evropës

admin

OBSH: Tubimet fetare po ndikojnë në përhapjen e koronavirusit

admin

Putin po fsheh numrin e viktimave nga koronavirusi”, arrestohet mjekja që sfidoi Qeverinë ruse

admin

Komiteti i Helsinkit, padi për Qullavkovën

admin

Trump e bën të qartë, Meghan dhe Harry duhet të paguajnë për sigurinë e tyre në SHBA

admin

Zvicra, vendi më i sigurt në botë në lidhje me koronavirusin

admin