Kancelarja Angela Merkel rezulton negative nga coronavirusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka rezultuar negative nga coronavirusi, tha një zëdhënës i qeverisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i saj i personelit Helge Braun tha se Merkel kishte kontakte të shkurtra me mjekun që rezultoi pozitiv me virusin Covdid-19.

Raportohet se Merkel të premten pasdite ishte vaksinuar paraprakisht kundër pneumokokut, një bakterie që shkakton pneumoni, dhe të dielën u vendos në karantinë.

Raportohet se Merkel, do të testohet në mënyre të vazhdueshme gjatë ditëve të ardhshme./Telegrafi/

Related posts

E fejuara e Dibalas, sërisht pozitive në “Covid 19”

admin

Franca porosit mbi një miliard maska

admin

Trump nënshkruan urdhër ekzekutiv për reforma në polici

admin

Lajm i mirë nga Italia, katër ditë me radhë shënohet rënie e të prekurve nga koronavirusi

admin

Prej 16 qershorit, qytetarët italianë do të mund të udhëtojnë edhe drejt Maqedonisë

admin

Angela Merkel shihet duke blerë vetë në një dyqan

admin