Infantino: Gati për skenar të keq, por FIFA do të ndihmojë

Presidenti i FIFA-s, Xhiani Infantino ka paralajmëruar se FIFA do të bëjë gjithçka që mundet për ta ndihmuar futbollin që gjendet para një krize të madhe financiare, nga pandemia “Covid 19”.

Por presidenti i FIFA ka pohuar se nuk ka garanci se kur mund të rifillojë futbolli.

”Shëndeti vjen së pari, pastaj gjithçka tjetër. Për menaxherët, pjesa tjetër do të thotë të shpresosh për më të mirën, por edhe të përgatitesh për më të keqen. Pa panik, le të qëndrojmë të qartë: ne do të luajmë përsëri kur mund ta bëjmë pa e rrezikuar shëndetin e askujt. Federatat dhe ligat janë të gatshme të ndjekin rekomandimet e qeverive dhe OBSH. Falënderoj mjekët, infermierët dhe të gjithë ata që rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar të tjerët. Ata janë heronj”, u shpreh Infantino për “La Gazzetta dello Sport”.

Related posts

Fuqia e luleshtrydheve: Ulin rrezikun e këtyre sëmundjeve në 40%

admin

Rhian e vajton karantinën, pozon në të brendshme (FOTO)

admin

Bruno Mars dhuron një milion dollarë për punëtorët që humbën punën gjatë periudhës së coronavirusit

admin

Katër gjëra të cilat mund t’i bëni me paratë tuaja, tani derisa po vazhdon pandemia e coronavirusit

admin

Kodra e diellit dhe Mavrova zgjohen te mbuluar nga bora

admin

Këto janë kafshët më të pabesueshme që keni parë ndonjëherë (FOTO)

admin