Haradinaj: Kurti po bën vetërrëzim të planifikuar

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Datu Haradinaj, e ka quajtur vetërrëzim të planifikuar situatën në të cilën ka ardhur Qeveria e Kosovës.

Haradinaj ka thënë se i ka dhënë mbështetjen mocionit për mosbesimin ndaj Qeverisë Kuerti, sepse në radhë të parë  AAK është opozitë dhe se kjo është Qeveri e paqëndrueshme.

Ai ka thënë se AAK nuk ka pasur ndonjë dilemë se a të jepet a jo vota për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

“Çdo opozitë, prioritet e ka rrëzimin e Qeverisë, këtu nuk ka asnjë dilemë. Si është formu qeveria, e kemi parë që nuk shkoi gjatë. Zoti Kurti po bën një vetërrëzim. Shkarkimi i Veliut nuk ishte shenjë e përmirësimit të raporteve mes VV dhe LKD. Ky është një vetërrëzim i planifikum. Shkarkimi i Veliut ishte mënyrë,  sepse ai është një faktor i rëndësishëm në këtë koalicion”, ka thënë Haradinaj në Klan Kosova.

Haradinaj ka thënë se Kurti ka bërë strategji të ndryshme për ta nxjerr veten nga situata ku është futur./Telegrafi/

Related posts

Shtetet e Quintit, thirrje politikanëve në Kosovë: Jepni përparësi luftës kundër pandemisë

admin

Dy raste të reja me virusin Covid-19 në Kosovë, numri i të infektuarve shkon në 33

admin

42 të infektuar me koronavirus, si duket gjendja në Shqipëri

admin

Tërmetet e fuqishme në Kroaci, shënohet viktima e parë

admin

Policia ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët e Kosovës

admin

Kurti përmes një video-mesazhi të gjatë, numëron të arriturat e qeverisë për 3 muaj

admin