Haradinaj kunder Kurtit , shkele kushtetuten

Vendimi i Qeverisë për të ndaluar lirinë e lëvizjes njëanshmërisht është shkelje e rëndë e frymës së Kushtetutës dhe sistemit të balancimit dhe kontrollit! 

Edhe në kohë krizash gjëja më e çmueshme e shtetit është demokracia dhe Kushtetuta. Çdo tendencë si kjo e sotshmja që krizat të shfrytëzohen për vendime të njëanshme për të vendosur kontroll, është veprim për diktaturë. 

Kosova nuk është shtet i diktaturës por i frymës së demokracisë.

RH

Related posts

Kosovë, seancë kuvendore për shkarkimin e Qeverisë Kurtti

admin

Limaj ngushëllon familjen Haliti, bën thirrje që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

admin

Tërmet në Greqi

admin

Daut Haradinaj: Jam i sigurte që do t’ia marrim mandatin Albin Kurtit

admin

Thaçi e dërgon në Kushtetuese vendimin e Qeverisë për kufizim të lëvizjes së qytetarëve

admin

Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u zihen sytë në Prishtinë

admin