Google ka lançuar faqen dedikuar koronavirusit

Që prej të shtunës, Google lançoi një website të dedikuar vetëm për coronavirusin, ku njerëzit mund të gjejnë lehtësisht çdo informacion, përgjigje pyetjesh dhe këshilla të sakta e të sigurta.

Kjo lëvizje e Google-it, erdhi një javë pasi presidenti Trump u shpreh se Google po merret me ndërtimin e një website që do t’i ndihmojë amerikanët në lidhje me çdo pyetje dhe do t’i orientojë ata në lokacionin më të afërt për të bërë testin. Diçka e tillë nuk u konfirmua kurrë nga platforma gjigande dhe në website-in e publikuar gjatë fundjavës nuk përfshihet një skenar që lidhet me testimin.

Kjo faqje, është e përqëndruar në edukimin, parandalimin e virusit dhe tek burimet lokale. Kushdo që e klikon do të gjejë informacione të sakta për koronavirusin, këshilla për mënyrën se si duhet të ruhet, trendet që lidhen me pandeminë, ecurinë e saj në të gjithë vendet e botës dhe gjithçka tjetër.

Related posts

Danimarkë, jo tubime me më shumë se 500 persona deri në fund të verës

admin

Sot samiti virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

admin

KB: Dhjetëra miliona njerëz në Afrikë mund të mbeten pa ushqim

admin

Haber: SHBA-ja e mbron sigurinë transatlantike, e jo Gjermaninë

admin

OBSH: Pandemia e COVID-19 po përkeqësohet në botë

admin

Të ndara prej Covid-19, foshnja e porsalindur i buzëqesh në kamerë të ëmës së infektuar

admin