Gjermania ndan 750 miliardë euro për të ndihmuar ekonominë

Gjermania zbuloi sot një paketë masash prej 750 miliardë euro për të lehtësuar dëmet në pandeminë më të madhe të koronavirusit në Evropë.

“Kjo është një paketë shumë e madhe me shumë masa,” tha ministri i Financave Olaf Scholz në një konferencë të përbashkët shtypi me ministrin e Ekonomisë Peter Altmayer, duke shtuar se Gjermania do të dyfishojë numrin e shtretërve në njësitë e kujdesit intensiv.

Related posts

Hapen dyqanet dhe muzetë në Kroaci, fillon edhe transporti publik

admin

Banka e Anglisë paralajmëron për recesionin më të thellë në histori

admin

Austri, vazhdojnë kontrollet kufitare për parandalimin e përhapjes së Covid-19

admin

Coronavirus në Itali, 47.021 raste pozitive dhe 4.032 te vdekur deri me sot(FOTO)

admin

Turqia pezullon të gjitha fluturimet ndërkombëtare

admin

Parlamenti britanik do të rihapë dyert në 21 prill pavarësisht koronavirusit

admin