Gara e UFC 249 do të zhvillohet, nuk e ndal “Covid 19”

Përpos krizës që ka shkaktuar pandemia “Covid 19”, në të gjitha aktivitet sportive në botë, drejtuesit e UFC janë të bindur se do të zhvillojnë “UFC 249” në muajin prill.

Për shkak të kufizimeve në tubimet publike në Nju Jork, ngjarja nuk do të organizohet atje siç ishte planifikuar fillimisht, por ajo do të zhvillohet diku tjetër. “UFC 249” përfshin luftën e madhe midis Khabib Nurmagomedov dhe Toni Fergusonit.

“Ne do të ndjekim këto udhëzime për të mos patur më shumë se 10 njerëz në një dhomë dhe ne shpresojmë që kjo të largohet deri në prill”, tha presidenti i UFC-së, Dana Uajt për “ESPN”.

Ngjarjet pritet të zhvillohen pas dyerve të mbyllura në UFC APEX – kompleksi sportiv i krijuar posaçërisht për garat “MMA” në Las Vegas.

Related posts

Presidenti i UEFA-s jep afatin e fundit kur duhet të përfundojë sezoni në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

admin

Casillas e pranon se do të donte të kthehej te Real Madridi

admin

Bllokohet futbollisti i Realit: “Do ta arrestojmë, nuk na interesojnë milionat e tij”

admin

Përmirësohet gjendja e nënës së Ronaldos, lirohet nga spitali

admin

Sanço në dilemë mes Mançesterit dhe Madridit

admin

Formula 1 konfirmon anulimin e tre garave

admin