Ekskluzive:Bujar Osmani jep lajmin e shumepritur neser marim daten per BE

Bujar Osmani zv.kryeministri i Maqedonis se Veriut sapo njoftoj se neser pritet qe te ndodhe dhenja e dates per Republiken e Maqedonis se Veriut nga ana e bashkimit europain pasi konsatojn se vendi yne ka permbushur te gjitha standardet te cilat ishin te nevojshme per hapjen e negociatave per antarsim ne BE.

Osmani gjithashtu shprehet se kjo eshte nje dite shume e madhe per vendin tone por ndodhe ne nje periudhe ne te cilen edhe nuk po arijm ti gezohemi kesaj ngjarje te madhe pasi qytetaret tane po luftojne me virusin COVID 19 dhe jane ne situate te jashtezakonshme por ai shprehet se shpresojm qe sa me shpejt te triumfojm ndaj kti virusi dhe te kemi kohe qe ti gezohemi kesaj arritje te madhe per gjithe popullin.

Related posts

“Zgjedhjet, Filipçe prezanton masat që duhet zbatuar gjatë fushatës zgjedhore

admin

Filpçe: Situata në Kumanovë, nën kontroll

admin

Ndërron jetë ish-shefi i Urbanizmit pranë komunës së Tetovës Nexhadi Zulbeari

admin

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë

admin

Spasovski: Kriza me Koronën tregoi se institucionet funksionojnë mirë

admin

Akciza për derivatet e naftës rritet për tre denarë

admin