Doktori që e vizitoi rezulton me koronavirus, del përgjigjja e testit të parë për Angela Merkel

GJERMANI- Tamponi i parë i kryer për koronavirus ka rezultuar negativ për kancelaren Angela Merkel.

Ajo momentalisht ndodhet në karantinë për shkak se mjeku i saj që e vizitoi ka rezultuar të jetë i infektuar me koronavirus. Megjithatë tashmë testi i parë ka rezultuar negativ ndërsa do të jenë mjekët ata që do të vendosin përfundimisht nëse Merkel mund të lërë karantinën.

Gjermania ka regjistruar deri më tani 115 viktima dhe ka 27009 raste aktive. Ndërsa janë shëruar 266 të tjerë.

Gjermania ditën e sotme deklaroi se do të shtojë masat për të parandaluar përhapjen e virusit, madje gjobat për ata që shkelin rregullat mund të shkojnë deri në 25000 euro.

Related posts

Rusi, mbartësit e koronavirusit gjurmohen përmes celularit

admin

Kina po rrezikohet nga një valë e re e epidemisë Covid-19

admin

Merkel: Koronavirusi, sfida më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore

admin

Banksy nderon punonjësit e shëndetit me një vepër artistike

admin

Masa rigoroze kundër Covid-19 nëpër maternitete dhe gjinekologji

admin

Izolimi i botës bëri që pandat të çiftoheshin pas 10 vitesh përpjekje

admin