Covid-19, varroset nën masa të rrepta sigurie viktima e djeshme/ E pranishme vetëm bashkëshortja

Nën masa të rrepta sigurie është përcjellë sot për në banesën e fundit, 71-vjeçari F.M, i prekur nga Covid-19.

71-vjeçari me origjinë nga Kuçova ishte transportuar nga spitali “Shefqet Ndroqi” në “Spitalin Infektiv” përpara 7 ditëve.

I ndjeri vuante nga disa sëmundje shoqëruese: kancer në mushkëri, diabet mellitus, fibrilacion arterial dhe hipertension. Ai u varros pa praninë e asnjë familjari, përveç bashkëshortes, e cila prej 10-ditësh ndodhet e karantinuar në shtëpinë e saj në Kuçovë, që ditën që mori vesh se bashkëshorti i saj rezultoi pozitiv me koronavirus.

Në funeral ndodheshin edhe forca të shumta policore, për të verifikuar respektimin e masave të sigurisë gjatë përcjelljes së tij për në banesën e fundit. Viktima erdhi nga Spitali i Tiranës ,direkt në varrezat e qytetit.

Related posts

​Haradinaj: Ju siguroj, nuk guxon askush ta prekë territorin e Kosovës

admin

Jetimat e Ballkanit ndihmojnë Gjilanin me 100 pako ushqimore

admin

Blero- politikanëve: Mos gaboni me mungu, e keni mundësinë me mësu te “Mësimi Online”

admin

Thaçi takon Ramën në Tiranë: Kufijtë do të hapen tërësisht

admin

Haziri tregon për situatën me COVID-19 në Gjilan

admin

Kosovë, Lladrovci nuk pajtohet me vendimin e ministrit Vitia për orarin e lëvizjes

admin