Arrestohen dy persona në kufirin Maqedoni – Kosovë

Alsat mëson se policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët janë hasur duke kaluar kufirin Maqedoni – Kosovë në mënyrë ilegale. Personat i janë nënshtruar kontrollit mjekësor i cili është i obligueshëm dhe me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Si pasojë e pandemisë së Covid-19 sipas vendimit të qeverisë pikat kufitare janë të mbyllura për kalim të shtetasve të huaj, udhëtarëve dhe veturave, me përjashtim të transitit të kamionëve, koreve diplomatike dhe personave të tjerë për të cilët Ministria e Brendshme jep mendim paraprak nga Shtabi i Krizave.

Related posts

MPJ riatdheson 63 shtetas me ndihmën e Kosovës dhe Malit të Zi

admin

Piku i pandemisë së virusit në vend, pas 2-3 javësh

admin

Arbër Ademi: Prej nesër në “TV-KLASA”, më shumë orë për më shumë gjenerata të nxënësve

admin

Çfarë mund të bëni tani që s’shkoni dot tek estetistja?

admin

Spasovski u bën apel qytetarëve të cilët janë jashtë shtetit të mos kthehen tani

admin

Kallëzime penale për dy kërçovarë për shkelje të orës policore

admin