Anulohet “Epopeja e Dukagjinit”, njofton Daut Haradinaj

Këtë vit nuk do të mbahet Epopeja e Dukagjinit.

Kjo për shkak të masave të marra për parandalimin e Koronavirusit të ri, shkruan gazeta inFokus.

E këtë lajm e ka bërë të ditur, Daut Haradinaj, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së.

Haradinaj tha që të rënët dotë kujtohen e nderohen nga shtëpitë, me respekt e krenari.

“Duke parë gjendjen në të cilen po kalojmë për shkak të COVID-19, duhet të ju njoftojmë që nuk do të ketë manifestim për Epopenë e Dukagjinit në Gllogjan. Do i kujtojmë dhe nderojmë nga shtepitë tona, me respekt e krenari.

Gazmendit, Himës dhe Agronit, të rënëve të parë të kësaj beteje të lavdishme, nderime dhe LAVDI.

Dëshmorët janë shtylla e shtetit dhe historia që nuk harrohet kurrë”./Gazeta inFokus/

Related posts

PDK akuzon Kurtin se po bën presion ndaj Gjykatës Kushtetuese: Të ndalen këto sulme të ulëta

admin

Thaçi: Ushtria e Kosovës së shpejti pjesë e misioneve paqësore të NATO-s

admin

Rama ‘sherr’ me komentuesit: Të ishte Enver Hoxha, të kishin mbyllur në banjo ty!

admin

VV: Përpjekja e Thaçit për Qeveri të unitetit, shkel Kushtetutën

admin

TËRMKOLLI: ALBINI PËRMENDI GJAKDERDHJE SI MESUESIT E TIJ REXHEP QOSJA E ADEM DEMAÇI

admin

34 raste të tjera me koronavirus në Kosovë, 703 në total

admin