22 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në vend janë shënuar edhe 22 raste të reja me  koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 15 raste, në Dibër 4, në Kumanovë 2 dhe në Ohër 1 rast.  Me rastet e fundit, deri në ora 12:00 numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 shkon në 136, prej të cilëve 1 është shëruar kurse 2 kanë ndërruar jetë.

Related posts

40 shtetas nga Maqedonia mbeten të ngujuar në Peruxha, kërkojnë ndihmë të kthehen në vendlindje

admin

MPB: 83 persona nuk respektojnë orën policore, arrestohen 56 prej tyre

admin

Punëdhënësit nuk kanë të drejtë të largojnë nga puna të punësuarit gjatë tre muajve të ardhshëm

admin

A e dini sa ura ka në territorin e Maqedonisë së Veriut?

admin

Infektohet me koronavirus i punësuari në Klinikën e Kardiologjisë

admin

Rrogë minimale për të punësuarit në kompanitë e prekura nga kriza

admin