Zjarr në zonën pyjore të Dajtit, helikopteri i Forcës Ajrore ndërhyn për të fikur flakët

Një zjarr ka rënë në zonën pyjore të Linzës në malin e Dajtit teksa shkaqet nuk dihen ende. Në një kohë kur gjithë Shqipëria është e detyruar të qëndrojë në shtëpi zjarri i papritur ka rënë në pyll teksa nuk kërcënon deri tani jetë njerëzish.

Mësohet se zjarri është fikur dhe ishte një helikopter i Forcës Ajrore që ndërhyu për të fikur flakët.

Related posts

Hoti: Pres një datë të shpejtë për takimin Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë

admin

Ambasada britanike në Prishtinë: Nuk është koha për manovrime politike

admin

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

admin

Oda Amerikane: Furnizimi me mallra strategjike në Kosovë po vazhdon normalisht

admin

Anulimi i dasmave në Kosovë, reagon Labinot Tahiri: Nuk mund të kthejmë kapar, nuk ka asnjë virus

admin

Këshilltari i Thaçit: Praktika e Venezuelës me dy qeveri u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese

admin