Zaev: Rrogat e kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe kryetarëve të komunave do jenë minimale për muajin prill dhe maj

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në konferencën për shtyp propozoi një pako masash ekonomike.

“Gjithë funksionerët, deputetët, kryeministri, zëvendës-kryeministrat, ministra, zv.ministra, kryetarë komunash, drejtorë, gjyqtarë dhe prokurë do të marrin rrogë minimale prej 14.500 denarë për muajt prill dhe maj”, theksoi Zaev.

Ai shtoi se gjjithë të punësuarit në sektorin publik do të marrin rrogë minimale, ndërsa kjo masë nuk do të vlejë për personelin mjekësor, policinë dhe ushtarët, të cilët ballafaqohen me koronavirusin, shkruan TV21.

Related posts

84 persona shkelin orën policore, arrestohen 67 persona

admin

Moti me vranësira dhe reshje shiu e dëborë

admin

11 Libra shkencorë, 5 libra të përkthyer, 31 Punime shkencore,CV-ja e pasur e Prof. Dr. Qani Nesimi, kandidat për Reis të BFI-së

admin

MSh: 30 raste të reja me koronavirus

admin

Rrëshqet nga binarët treni i relacionit Gjevgjeli-Trubarevë, nuk ka të lënduar

admin

Zgjedhjet parlamentare më 11 tetor?

admin