Virusi korona, numri i të izoluarve në vend shkon në 7.266

Sipas të dhënave të fundit që ka siguruar Alsat, numri i qytetarëve në vetizolim si pasojë e pandemisë me virusin korona ka shkuar në 7.266. Për fat të mirë po vazhdon të ulet lëvizja e qytetarëve në vendkalimet kufitare të shtetit.

Të dhënat e fundit tregojnë se gjithsej deri më tani janë deponuar 77 numri fletëparaqitje sipas nenit 205 dhe 206 te Kodit Penal,respektivisht paraqitje për mosrespektim të masave shëndetësore në kohë të epidemisë.

Uniformat blu kanë kontrolluar 1.357 lokale të biznesit dhe janë ndërmarre masa adekuate kundrejt atyre që nuk i respektojnë rekomandimet shtetërore.

Related posts

Barnatoret nuk kanë maska mbrojtëse, ato që kanë, e kanë gjashtëfishuar çmimin

admin

Rejtingu kreditor i shtetit, parashikohet tkurrje ekonomike

admin

“Dyfishohen kapacitetet e Klinikës Infektive në Shkup”

admin

Filpçe: Masat e orës policore do të vazhdojnë edhe muajin tjetër

admin

Në linjën e parë të frontit kundër virusit korona, RMV-ja ka në dispozicion mbi 50 mijë persona

admin

Antikorrupsioni do të monitorojë fushatën zgjedhore

admin