Varroset viktima e parë nga koronavirusi në Kosovë

85 vjeçari nga Dumnica e Podujevës është viktima e parë e koronavirusit në Kosovë.
Ky pacient, që kishte edhe sëmundje tjera kronike, ndërroi jetë sot dhe u varros në fshatin e tij të lindjes.Ndërkohë, infektologët thonë se gjendja e pacientëve të tjerë në Klinikën Infektive është e mirë.

Related posts

Nëse ju largojnë nga puna, ja sa muaj do t’iu paguaj Qeveria e Kosovës

admin

Babai mbyt aksidentalisht fëmijën me traktor

admin

Covid-19/ BE 410 milionë euro ndihma për Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë

admin

Presidenti i klubit të njohur kosovar: LDK më e keqe se coronavirusi!

admin

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do të punojë me ta, ose t’i lirojë siç bëri me Hotin

admin

Arrestohen 10 persona, thyen rregullat e lëvizjes në kohë pandemie

admin