Tifozët e Dinamos në ndihmë të foshnjave në Zagreb

Tifozët e Dinamos, të njohur si “Bed Blu Bojs”, u organizuan për të ndihmuar në transportin e fëmijëve nga Qendra Klinike në Zagreb në një lokacion më të sigurt, pas tërmetit të fortë që goditi kryeqendrën e Kroacisë.

“Ky është një ndër termetet më të forta që kanë goditur Zagrebin në 140 vitet e fundit”, informoi kryeministri Andrej Plenkoviç.

Related posts

Statuja e Krishtit vishet si “mjek” në nder të bluzave të bardha, mesazh edhe në shqip

admin

Japonia shpall gjendje të jashtëzakonshme për 30 ditë

admin

Macron fton Kosovën dhe Serbinë në dialog

admin

​Edhe një tërmet në Zagreb: Qytetarët ikin drejt bregdetit, por atje vendosen në karantinë

admin

Lajmi i madh për njerëzimin mbarë, mjekët irakien zbulojne ilaçin edhe vaksinën

admin

Zvicër, papunësia do të rritet edhe vitin e ardhshëm

admin