Solskajer mendon largimin e disa lojtarëve gjatë verës

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer është duke peshuar të ardhmen e dyshes, Jesse Lingard dhe Andreas Pereira.

Sipas mediumit britanik The Sun, Solskjaer injoroi dyshen në ndeshjet që çoi në pezullimin e përkohshëm të futbollit. Ai besoi se kishin nevojë për pushim pasi tifozët e Unitedit vazhdojnë t’i kritikojnë nga ndeshja në ndeshje.

Tani Solskjaer thuhet se është gati të dëgjojë ofertat për dyshen ndërsa formulon planet e tij për të ardhmen.

Në gjashtë ndeshjet para se coronavirusi të ndalte futbollin, Lingard filloi vetëm një herë – në fitoren e Kupës FA në Derby County.

Ndërkohë Pereira, 24 vjeç, bëri vetëm paraqitje si zëvendësues.

Në listën e largimeve gjenden edhe lojtarë tjerë si Sergio Romero, Marcos Rojo dhe Juan Mata. /Telegrafi/

Related posts

Pedro do të largohet si futbollist i lirë nga Chelsea, sa shumë skuadra pas spanjollit

admin

Dhjetë fanellat më të vlefshme të futbollit klasik: Nga ajo e Barçës 1992 deri te ato legjendare të Liverpoolit, Juves, Interit e Man Utd

admin

“Nuk ka më futboll në vitin 2020”

admin

Zhegrova, largohet nga Baseli dhe rikthehet në Belgjikë

admin

Jan Oblak vendos rekord të ri në Spanjë

admin

Ademi, gol në rinisjen e futbollit në Kroaci

admin