Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Kosovë

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Kosovë. 85-vjeçari nga komuna e Podujevës është personi i parë që ka vdekur nga koronavirsui në Kosovë.

Rastin e ka konfirmuar vetë djali i të ndjerit, i cili ka thënë se babi i tyre ka ndërruar jetë. Viktima është babai i të infektuarit që ka ardhur nga Italia. Ndërkohë edhe familjarët kanë bërë të ditur për vdekjen e tij.

Related posts

​Kosovë, vendimet e Qeverisë për parandalimin e koronavirusit mbesin në fuqi deri me 6 prill

admin

Ndërpritet qarkullimi i linjës hekurudhore, Prishtinë-Shkup dhe anasjelltas

admin

“KURTI DO TË NA BJERË NË DY GJUNJË MUA E DAUTIT”

admin

​Mbahet takimi koordinues për “Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike”

admin

Kuvendi i Kosovës anulon vazhdimin e seancës për dialogun

admin

Presidenti Thaçi: Qytetarët dhe policia nuk janë të obliguar që ta zbatojnë vendimin e qeverisë sepse kështu bëjnë vepër penale

admin