SHBA regjistron numrin më të madh të vdekjeve në një ditë

SHBA ka regjistruar sot numrin më të lartë të vdekjeve për shkak të koronavirusit. Vetëm ditën e sotme janë regjistruar 94 vdekje duke e çuar në 396 numrin total, por kurrë më parë nuk ishte regjistruar një shifër aq e lartë.

SHBA ndodhet në vendin e gjashtë si shteti më me shumë vdekje. Rastet aktive janë 37593 ndërsa të shëruar janë vetëm 178.

Ndërkohë 708 persona janë në gjendje të rëndë.

Top Channel

Related posts

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

admin

Ministri francez: Nga 1 korriku do të rihapim kufijtë me vendet jashtë Shengenit

admin

Trump: Vendi do të hapet me apo pa vaksinë

admin

Bie ndjeshëm numri i të prekurve në Itali, rritet ai i të shëruarave

admin

Britani, mbi 10.000 të vdekur nga Covid-19

admin

COVID-19, mbi 2,7 miliardë punonjës në botë të prekur nga kufizimet

admin