OSMANI: NË KËTË DITË TË RËNDË, LUTEMI PËR MIQTË KROAT

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka bashkëndjerë me kroatët të cilët sot janë përballur me një tërmet të fuqishëm.

Në rrjetin social Facebook, Osmani ka publikur një fotografi nga materniteti në Zagreb ku shfaqen nënat e reja me foshnjat jashtë.

“Në kohën kur bota përballet me pandeminë Covid-19, Zagrebi po përballet edhe me pasojat e tërmetit. Në këtë ditë të rëndë, lutemi për miqtë kroat që këtë katastrofë natyrore ta përballojnë me sa më pak pasoja dhe jemi me ta duke ndarë solidaritetin dhe dhimbjen!

(Foto nga materniteti në Zagreb, publikuar në mediat kroate)”, ka shkruar Osmani.

Related posts

Pamjet me dron! Tirana si kurrë më parë, asnjë njeri jashtë, të gjitha rrugët bosh, Rama: I love you

admin

Fehmi Lladrovci për BBC: Anjë civil s’është vrarë nga UÇK’ja, s’luftojmë kundër qytetarëve serbë

admin

Abrashi: Kosova rihap aeroportin brenda dhjetë ditësh

admin

Kushdo që hyn në Kosovë, dërgohet për 14 ditë në karantinë

admin

Kapja e bordeve: Rron Gjinovci ndihet i zhgënjyer, Enver Robelli e quan VV’në të etur

admin

KURTI DHE KOMANDANTI I KFOR-IT FLASIN PËR GJENDJEN E SIGURISË NË VEND

admin