NBA, me “Skype” kërkohen basketbollistë te rinj

Sezoni i në basketbollin amerikan është ndërprerë për shkakt të pandemisë “Covid 19”, mirëpo kjo nuk i ndalon skuadrat e NBA-s të komunikojnë me basketbollistët e rinj, si një paralajmërim për “DRAFT”-in.

Sipas mediave amerikane, drejtuesit e skuadrave përmes teknologjisë së komunikimit “SKYPE”, kanë filluar që të zhvillojnë intervistat me baketbollistat potencial në NBA.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës , askush nuk mendon për basketbollin ose sportin në përgjithësi, pasi që fokusi kryesor është në luftën kundër virusit “Covid 19”.

Trajnerët dhe basketbollistët profesionist nuk janë optimist se do të rikthehen së shpejti në palestrat sportive.

Related posts

Pas 30 qershorit, 67 futbollist pa kontratë?!

admin

Pesë zëvëndësime në ndeshje, merr dritë jeshile

admin

2 muaj pas ndarjes nga jeta, del në dritë surpriza e Kobe Bryant për të gjithë fansat

admin

La Liga nis në javën e dytë të muajit maj

admin

NEYMAR KA ZGJEDHUR SKUADRËN E RE, BRAZILIANI REFUZON RINOVIMIN E KONTRATËS

admin

Presidenti i UEFA-s jep afatin e fundit kur duhet të përfundojë sezoni në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

admin