Maradona: Liverpooli dhe Kloppi, tani janë të preferuarit e mi

Legjenda argjentinase, Diego Maradona është plot lëvdata për Liverpoolin dhe trajnerin e tyre, Jurgen Klopp .

Ish-ylli i Barcelonës dhe Napolit tani është një tifoz i Kloppit, të cilin e ka emëruar si menaxherin i tij të preferuar të futbollit. “Unë e dua atë që ai përçon, lloji që më jep vetëbesim”, ka thënë fillimisht Maradona.

“Më parë në Dortmund dhe tani në Ligën Premier. Klopp është gjithmonë duke shkuar përpara”.

Legjenda argjentinase po luan në filmin ‘Maradona në Meksikë’ një dokumentar në Netflix që paraqet kohën e futbollit në “Culiacan, zemra e Sinaloa Cartel, për të shpëtuar ekipin vendas, Dorados”.

“Tani e kam bërë Liverpoolin ekipin tim të preferuar anglez”.

“Ata treguan se futbolli është sporti më i bukur nga të gjithë”, përfundoi legjenda e futbollit. /Telegrafi/

Related posts

FIFA: Dakord me 5 zëvëndësimeve, por jo ndeshje me 45 minuta

admin

Arteta do t’i largojë pesë lojtarë nga Arsenali, në mesin e tyre edhe Mustafin

admin

Mançester Siti merr talentin më të madh të Peru-s

admin

Stahovski: Më ofruan 100 mijë dollarë për humbje në Melburn

admin

FFK, me pako emergjente për klubet sportive

admin

Kroos: Ulja e pagave tona u bë për të ndihmuar punëtorët e klubit

admin