Limaj ngushëllon familjen Haliti, bën thirrje që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka ngushëlluar familjen e Halim Halitit, viktima e parë e shënuar në vend si pasojë e infektimit me virusin korona.

“Me dhimbje mora lajmin për vdekjen e Halim Halitit, qytetar nga komuna e Podujevës, i infektuar me COVID-19. Familjes Haliti, iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta”.

“Të nderuar qytetarë, vendi po kalon nëpër momente jo të lehta, por ajo që është shumë me rëndësi është se ndihmën më të madhe mund ta japim ne vet, duke respektuar në përpikëri këshillat dhe rekomandimet e profesionistëve. Ne do ta kalojmë bashkë këtë situatë dhe pa dyshim që kjo situatë në bën që të reflektojmë duke u solidarizuar, kujdesur dhe respektuar rregullat”.

Në fund të shkrimit të tij, Limaj është lutur për shërimin e shpejtë për të gjithë të prekurit nga ky virus, si dhe ju ka bërë thirrje gjithë qytetarëve të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

“Përmes këtij postimi, dua t’i uroj shërim të shpejt të gjithë atyre që janë të prekur nga ky virus, duke shpresuar që të bashkohen sa më shpejtë me familjet e tyre. Ju bëj thirrje që të qëndroni në shtëpi, dhe në këtë formë secili e jep kontributin e vet në mos përhapjen e këtij virusi”, ka shkruar Limaj në Facebook.

Related posts

Kosovë, qeveria ndryshon orarin e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve

admin

Greqia rihap dyert për turistët më 1 qershor

admin

Nurellari: Duke mos bërë mjaftueshëm testime qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës po dështojnë në luftën kundër koronavirusit

admin

Pas propozimit për aktakuzë nga Specialja, reagon Thaçi

admin

Hoti: Kam lejuar zgjedhjet në veri të Mitrovicës përmes OSCE-së

admin

Rama citon Albert Einstein: Vështirësia e prezanton njeriun me vetveten

admin