Instituti kroat e demanton veten, tash thotë se s’ka të vdekur nga tërmeti

nstituti i Mjekësisë Emergjente në Kroaci e ka demantuar veten dhe e ka ndryshuar deklaratën në lidhje me viktimën e raportuar.

Disa minuta më parë, ky institut vetë e kishte konfirmuar vdekjen e një fëmijë 15-vjeçar nga tërmeti, transmeton Gazeta Express.

“Një ekip mjekësor ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe nën rrënoja e ka gjetur një fëmijë pa shenja jete”, kishte thënë më herët Zarko Rasiq, kryetar i Institutit të Mjekësisë Emergjente në Zagreb, shkruan “Reuters”.

Sidoqoftë, më vonë u tha se fëmija ishte në gjendje shumë të rëndë, por nuk ka ndërruar jetë. Zagrebi u godit nga një tërmet prej rreth pesë ballësh të Rihterit në orët e hershme të së dielës, duke shkaktuar dëme materiale në ndërtesa dhe vetura.

Related posts

Kosovë, 18 të shëruar dhe 11 raste të reja me koronavirus

admin

Shqipëria në karantinë nga sot deri të hënën

admin

Mali i Zi arreston një person për publikim të identitetit të pacientëve me COVID-19

admin

Thaçi takon Ramën në Tiranë: Kufijtë do të hapen tërësisht

admin

​Thaqi kërkon që edhe zyrtarët korrektues të shpërblehen nga pako emergjente fiskale

admin

Covid-19/ BE 410 milionë euro ndihma për Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë

admin