Instituti kroat e demanton veten, tash thotë se s’ka të vdekur nga tërmeti

nstituti i Mjekësisë Emergjente në Kroaci e ka demantuar veten dhe e ka ndryshuar deklaratën në lidhje me viktimën e raportuar.

Disa minuta më parë, ky institut vetë e kishte konfirmuar vdekjen e një fëmijë 15-vjeçar nga tërmeti, transmeton Gazeta Express.

“Një ekip mjekësor ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe nën rrënoja e ka gjetur një fëmijë pa shenja jete”, kishte thënë më herët Zarko Rasiq, kryetar i Institutit të Mjekësisë Emergjente në Zagreb, shkruan “Reuters”.

Sidoqoftë, më vonë u tha se fëmija ishte në gjendje shumë të rëndë, por nuk ka ndërruar jetë. Zagrebi u godit nga një tërmet prej rreth pesë ballësh të Rihterit në orët e hershme të së dielës, duke shkaktuar dëme materiale në ndërtesa dhe vetura.

Related posts

Covid-19, varroset nën masa të rrepta sigurie viktima e djeshme/ E pranishme vetëm bashkëshortja

admin

Deputeti Haradinaj tymos duhan në ambiente të Kuvendit

admin

TEUTA KRASNIQI: TË SHPËTOJMË BOTËN, DUKE QËNDRUAR NË SHTËPI

admin

Haradinaj kunder Kurtit , shkele kushtetuten

admin

Veseli në Kuvend, pritet të fillojë seanca për mocionin e mosbesimit

admin

Kurti: Zgjedhjet të mbahen pasi të mbarojë pandemia

admin