Haziri krenar me Agim Veliun: Nuk e ndalën plumbat, e lërë më akuzat e ulëta të militantëve

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, i ka dalë në mbështetje ish-ministrit të punëve të brendshme, Agim Veliut. Haziri ka thënë se Veliun nuk e ndalin akuzat e militantëve të një partie me ideologji tjetër.

‘’Agimin nuk e kanë ndalur as plumbat që i bartë në trup, e të mos flasim për akuzat e ulëta që ia adresojnë militantët e një partie me ideologji tjetër’’, ka thënë Haziri.

‘’Duke qenë djali i një patrioti e veterani të arsimit, i cili ishte sekretar e bashkëluftëtar i Shaban Polluzhës (Nuhi Gashi), miku im Agim Veliu dhe familja e tij, historikisht kanë qenë në udhë të drejtë, por fjalëpak e pa i akuzu kurrë të tjerët që nuk ishin bash n’udhë…’’

Ai ka shtuar se tendencat për lincim pubik ndaj Veliut janë të ulëta, duke shtuar se Veliu është një ‘’rugovist’’ i cili ka punuar për liri, pavarësi dhe demokraci.

‘’ Krenar me mikun tim të shtrenjtë, Agim Veliu!’’, shkruan Haziri. /Express/

Related posts

Shpend Ahmeti ka një pyetje për deputetët

admin

Shqipëri, numri i të infektuarve me koronavirus shkon në 76

admin

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Reciprociteti ndaj Serbisë është në dëm të Kosovës

admin

Kosovë, 10.560 shtetas kanë ndërruar jetë në vitin 2019

admin

Presidenti Thaçi sot vendos për njërën nga dy mundësitë, ose do të ketë qeveri të re, ose zgjedhje

admin

Shkon në 11 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri, 223 të prekur

admin